English
Į pradžią Svetainės žemelapis
Print
Informacija dėl merginų šokių kostiumų įsigyjimo
    Informuojame kad pučiamųjų orkestrų merginų šokių, rengiamų 2007 metų Lietuvos dainų šventės Dainų dienos pasirodymams dviejų kostiumų komplektų preliminari kaina yra 250.00 litų.   Kostiumus projektavo ir autorinę priežiūrą ( siuvimo organizavimas ir priežiūra) vykdys R.Kosmauskienė, tel. 845 433853/ 868625769.  Tikslinga, kad kostiumai būtų siuvami centralizuotai, nes  jau yra suderintos visos sąlygos su Panevėžyje veikiančia įmone ( tačiau – tai nėra privaloma.
    Kostiumų įsigijimo finansavimo klausimai turi būti sprendžiami per savivaldybes. Dėl pučiamųjų orkestrų ( t.t. ir merginų šokių grupių) pasirengimo 2007 m. Lietuvos dainų šventei užtikrinimo  Lietuvos liaudies kultūros centras kreipėsi  raštu į miestų ir rajonų merus ( žr. priede)
Miestų ir rajonų merams   2007 – 04 -20     R1- 151

     DĖL PUČIAMŲJŲ ORKESTRŲ PASIRENGIMO 2007 METŲ LIETUVOS DAINŲ ŠVENTEI UŽTIKRINIMO

  Š.m. liepos 3 - 8 dienomis  Vilniuje ir Kaune rengiama Lietuvos dainų šventė. Tai - pirmoji Dainų šventė, kai UNESCO 2003 m. lapkričio 7 d. pripažino Lietuvos, Latvijos, Estijos dainų švenčių tradiciją pasaulio Nematerialaus žodinio kultūros paveldo šedevru.
  Šiuo metu intensyviai vykdomi pasirengimo 2007 m. dainų šventei darbai. Kūrybinės grupės jau suformulavo menines programas ir repertuarą. 
  Šventės programoje labai atsakingi pasirodymai yra numatyti pučiamųjų orkestrams, t.y. liepos 7 d. yra rengiama atskira 3  dalių programa "Vario audra": meninė žygiuotė Katedros aikštėje, koncertas Rotušės aikštėje ir retrovakaronė Sereikiškių parke.  Ypač atsakingo ir aukšto meninio lygio reikalaujanti programa yra numatyta dainų šventės Dainų dienoje:  orkestrai gros ne tik bendroje delegacijų žygiuotėje į Vingio parką,   bet sutiks ir linksmins šventės dalyvius bei žiūrovus parke dar prieš prasidedant finaliniam Dainų dienos renginiui ir savo pasirodymu pradės  šventinį Dainų dienos koncertą. Jų muzikavimą papuoš merginų šokių grupės, kurias sudarys per 400 šokėjų.
  Pučiamųjų instrumentų orkestrai šventei pasirengti centralizuotai aprūpinami tik natomis, o kolektyvams yra privalu įsigyti specialius  pultus natoms, tvirtinamus prie instrumentų vienodos aprangos dalį, o merginų šokių grupėms -  specialiai kuriami šokių drabužiai ( eskizai kolektyvams bus pateikti iki š.m.kovo 1 d.).
  Kadangi Vyriausybė yra numačiusi Dainų švenčių dalyvių  vežimo į Vilnių ir Kauną bei atgal, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidas, o savivaldybėms yra rekomendavusi dalyvauti organizuojant dainų šventę ir numatyti lėšų kolektyvų parengimui bei organizaciniams darbams, prašome rasti galimybę užtikrinti pučiamųjų orkestrų bei merginų šokių grupių aprūpinimą apranga bei kitoms būtinomis priemonėms.

Direktorius                                                                                                 S.Liausa

J.Kirdeikis, ( 8-5 ) 2610996

© Lietuvos Liaudies Kultūros Centras.
Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web.